Aktuality | Naše účast na mezinárodní hydrologické konferenci (Koblenz 2013).

Naše účast na mezinárodní hydrologické konferenci (Koblenz 2013).

Ve dnech 3.-7. června bylo starobylé porýnské město Koblenz hostitelem mezinárodní konference Water and Environmental Dynamics. Jednalo se již o šesté setkání odborníků z akademické půdy i praxe v oblasti hydrologie, vodního hospodářství a environmentálního modelování. Shodou okolností v téže době probíhaly povodně v Čechách a v Bavorsku a také hladina samotného Rýna byla výrazně nad dlouhodobým průměrem a zaplavovala promenády na svých březích. Za katedru fyzické geografie a geoekologie přednesli své příspěvky dr. Tomáš Galiadr. Václav Škarpich (Sediment transport in headwater streams of the Carpathian Flysch belt: its nature and recent effects of human interventionsModelling of potential bedload transport: identification instrument of erosion and accumulation; odkaz na abstrakty naleznete zde) a představili tak mezinárodní odborné veřejnosti problematiku karpatských štěrkonosných toků a bystřin. Tato konference byla rovněž vítanou příležitostí poznat současná témata v hydrologickém a environmentálním výzkumu, přičemž je velký důraz kladen na globální změny klimatu a ochranu životního prostředí v návaznosti na socioekonomické faktory jednotlivých geografických oblastí. Obzvláště diskuze po jednotlivých přednáškách poskytovaly zajímavé a hodnotné názory na jednotlivé problémy týkající se aquatických ekosystémů. Oba zástupci KFG se rovněž zúčastnili jedné z tématických exkurzí, kdy navštívili jez a funkční rybí přechod na řece Moselle a měli tak možnost poznat, jak jsou tyto projekty řešeny na západ od hranic ČR. Ačkoliv se po dobu trvání akce v Rhein-Mosellském kongresovém centru vystřídalo bezmálo na 400 odborných pracovníků, tak panovala velice přátelská a komorní atmosféra podpořená precizní organizací (propagační video).

Počet přístupů (od 12. 6. 2013): 1906