Aktuality | Fluviálně-geomorfologický workshop

Fluviálně-geomorfologický workshop

Abychom byli schopni zhodnotit podmínky našich řek, můžeme využít celou řadu metod měření různých aspektů fluviálního systému a morfologie. Moderní výzkumné metody ve fluviální geomorfologii poskytují badatelům integrovaný přístup pro zodpovězení otázek týkajících se chování řek a podmínek v říčních systémech. Workshop „Metody detailní analýzy ve fluviální geomorfologii“ je určen pro studenty a mladé výzkumníky, kteří se zabývají fluviálními systémy a hydrologií. Hlavním cílem workshopu je demonstrace moderních metod a jejich aplikace ve fluviálně-geomorfologickém výzkumu. Workshop bude zaměřen na praktické ukázky sběru dat v terénu a následné zpracování a vyhodnocení získaných dat, např. s využitím software BAGS (Bedload Assessment for Gravel-Bed Streams) nebo Sedimetrics Digital Gravelometer. Také vám ukážeme, jak získat pomocí bezpilotního letadla (UAV) letecké snímky s vysokým rozlišením, vhodné například pro tvorbu detailního digitálního modelu terénu technikou Structure from Motion. Jedním z lektorů bude Dr. Jan Blöthe z Univerzity v Bonnu, který bude pobývat na naší katedře díky programu Erasmus+.

Další informace v přiloženém letáčku, nezapomeňte se přihlasit do 19. června. Workshop je zdarma!

fluv_workshop_pozvanka.pdf pdf
607 kB